Píše Lukáš Martiška: Zlé parkovanie na Klokočine budeme riešiť od prvého dňa, pomôcť môžu aj malé zmeny

utorok, 23 október 2018
Zverejnené v Blog

Medzi najväčšie problémy, ktoré trápia obyvateľov Klokočiny, patrí nedostatok parkovacích miest. Počas pracovného týždňa je po 19. hodine takmer nemožné zaparkovať v blízkosti svojho príbytku. Tento problém sa však nedotýka len Klokočiny, ale aj iných mestských častí a preto ho budeme riešiť okamžite po voľbách. 

Ako prvý krok budeme musieť premaľovať, prípadne úplne nanovo vyznačiť vodorovné značenie. Takmer každý deň sa môžeme stretnúť s prípadmi, ako sa plytvá parkovacími miestami. Na niektorých miestach, kde sa na oboch stranách ulice nachádza chodník, je potrebné spraviť na jednom z týchto chodníkov plynulý betónový nábeh. Tento plynulý nábeh umožní parkovanie bez rizika preseknutia pneumatiky a navyše umožní kolmé, prípadne šikmé parkovanie.

Takéto parkovanie je efektívnejšie než pozdĺžne parkovanie na chodníku. V neposlednom rade, je potrebné na najvyťaženejších miestach Klokočiny vybudovať nové parkovacie miesta, zohľadňujúc zachovanie zelených plôch. V dnešnej dobe sa dajú vybudovať nové parkovacie miesta aj pomocou tzv. zatrávňovačov, pričom sa vybuduje spevnená plocha na parkovanie a zároveň zostane zachovaný prírodný aspekt.

Autor Lukáš Martiška kandiduje vo volebnom obvode 4 - Klokočina s čislom 21.

Lukáš Martiška, 28 rokov, živnostník v oblasti admistratívy a poradenstva, slobodný
Vyrastal som a žijem na Klokočine. A práve tu, rovnako ako vy, sa stretávam s každodennými problémami, ktoré nás trápia. Mladí ľudia dnes veľa cestujú a aj ja som mal možnosť vidieť hneď za hranicami Slovenska fungujúcu verejnú dopravu, čisté detské ihriská a kilometre cyklotrás. Mám nápady a myšlienky ako spraviť naše mesto krajším a lepším miestom pre život. Budem presadzovať navýšenie bezpečnostných kamier na sídlisku, oplotenie detských ihrísk a vybudovanie nových parkovacích miest zohľadňujúc zachovanie zelených plôch. 

 

42271865 10214076789086625 6079697452129058816 o